Temel Eğitim Sonrası Kimlik Başvuru Belgeleri


 1. http://e-randevu.istanbul.pol.tr adresinden randevu alınacaktır. Alınan randevu sonrasında randevu kağıdı yazıcıdan yazdırılacak.
 2. Randevu kağıdı ile beraber temel eğitim dilekçe örneği de çıkması gerekiyor. Dilekçe örneği çıkmadıysa buradan indirip içini doldurun ve imzalayın.
 3. Üzerinde T.C Kimlik numarası bulunan Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Belgesi kimliklerinden herhangi birisinin 2 adet fotokopisi.
 4. Temel eğitim sertifikasının aslı ve fotokopisi
 5. Sağlık Kurul Raporu (Devlet Hastanelerinden alınmış olup “Silahlı Güvenlik Görevlisi Olur.”  İbaresi taşımalıdır.) (Devlet Hastanelerinden alınmış olup “Silahsız Güvenlik Görevlisi Olur.”  İbaresi taşımalıdır.) ( Rapor tarihi 1 yılı aşmamış olmalıdır.)
 6. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu (1 adet asıl 1 adet fotokopi) Bu form bilgisayar ortamında doldurulacaktır. Bu formun örneğini indirmek için tıklayınız.
 7. Vesikalık Biyometrik Fotoğraf (2 adet) (Son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar sakalsız, gömlek-kravatlı ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız, arka fon beyaz olacak. Fotoğraflar Ön Cepheden (Tam karşıdan) çekilmiş olmalıdır.
 8. Kan grubunu gösterir belge (Ehliyet, Nüfus Cüzdanı veya Kan Kartı Fotokopisi)
 9. Özel Güvenlik Kimlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzu (Dekont Aslı) ( 2020 Yılı Harç Bedeli:904 TL.)  Not: Eğer daha önceden özel güvenlik kimlik kartınız var ise 9. maddede olan kimlik harcı ödenmeyecektir. Kimlik Ruhsat Harcı, Vergi Dairelerindeki 9103 numaralı harç hesabına yatırılacaktır.
 10. Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti Türk Polis Teşkilatını  Güçlendirme Vakfının T.HalkBankası Opera Şubesindeki IBAN TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (413-1600096)  nolu hesabına 40 TL yatırılacaktır. (Halk Bankası şubelerinden, Halk Bankası ATM’lerinden, Halk Bankası mobil uygulamalarından yatırılması gerekmektedir.)
 11. E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden veya  Cumhuriyet Savcılıklarından alınan, resmi kurum için Adli Sicil Belgesi (aslı )►Tüm evraklar hazırlandıktan sonra randevu günü ve saatinde Fethiye Emniyet Müdürlüğü binasında bulunan Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.